- ICH GCP
- Registr klinických studií v USA
- Klinická studie NCT03866187
Studie bezpečnosti, účinnosti a imunogenicity vakcíny GSK Biologicals s virovým vektorem HBV a proteiny s adjuvans (GSK3528869A) u dospělých pacientů s chronickou infekcí hepatitidou B
První studie na člověku (FTIH), fáze I/II, randomizovaná, multicentrická, jednoduše zaslepená, kontrolovaná studie s eskalací dávky k vyhodnocení reaktogenity, bezpečnosti, imunogenicity a účinnosti podaných vakcín proti HBV virovým vektorům společnosti GSK Biologicals v programu Prime-boost se sekvenčním nebo současným podáváním adjuvované proteinové terapeutické vakcíny (GSK3528869A) u pacientů s chronickou hepatitidou B (18-65 let) dobře kontrolovaných nukleo-přílivovou analogovou (NA) terapií
Přehled studie
Postavení
Podmínky
Intervence / Léčba
- Biologický: ChAd155-hIi-HBV nízká dávka formulace
- Biologický: HBc-HBs/AS01B-4 formulace s nízkou dávkou
- Biologický: MVA-HBV nízkodávková formulace
- Lék: Placebo
- Biologický: Vysokodávková formulace ChAd155-hIi-HBV
- Biologický: HBc-HBs/AS01B-4 vysokodávková formulace
- Biologický: Vysokodávková formulace MVA-HBV
Typ studie
Zápis (Aktuální)
Fáze
- Fáze 2
- Fáze 1
Kontakty a umístění
Studijní místa
-
-
-
Antwerp, Belgie, 2650
- GSK Investigational Site
-
Brussels, Belgie, 1000
- GSK Investigational Site
-
Brussels, Belgie, 1070
- GSK Investigational Site
-
Edegem, Belgie, 2650
- GSK Investigational Site
-
Ghent, Belgie, 9000
- GSK Investigational Site
-
Leuven, Belgie, 3000
- GSK Investigational Site
-
-
-
-
-
Clichy, Francie, 92118
- GSK Investigational Site
-
Créteil, Francie, 94010
- GSK Investigational Site
-
Lyon, Francie, 69317
- GSK Investigational Site
-
Strasbourg, Francie, 67091
- GSK Investigational Site
-
-
-
-
-
Pokfulam, Hongkong
- GSK Investigational Site
-
-
-
-
-
Berlin, Německo, 10787
- GSK Investigational Site
-
Bonn, Německo, 53127
- GSK Investigational Site
-
Essen, Německo, 45122
- GSK Investigational Site
-
Frankfurt, Německo, 60590
- GSK Investigational Site
-
Hamburg, Německo, 20246
- GSK Investigational Site
-
Mainz, Německo, 55131
- GSK Investigational Site
-
-
-
-
-
Krakow, Polsko, 31-202
- GSK Investigational Site
-
Mysłowice, Polsko, 41-400
- GSK Investigational Site
-
Poznan, Polsko, 60-185
- GSK Investigational Site
-
Łańcut, Polsko, 37-100
- GSK Investigational Site
-
-
-
-
-
London, Spojené království, E1 1BB
- GSK Investigational Site
-
London, Spojené království, SW17 0QT
- GSK Investigational Site
-
Nottingham, Spojené království, NG7 2UH
- GSK Investigational Site
-
-
-
-
-
Taichung, Tchaj-wan, 40447
- GSK Investigational Site
-
Taichung, Tchaj-wan, 40705
- GSK Investigational Site
-
Tainan, Tchaj-wan, 704
- GSK Investigational Site
-
Taipei, Tchaj-wan, 112
- GSK Investigational Site
-
Taoyuan District, Tchaj-wan, 333
- GSK Investigational Site
-
-
-
-
-
Bangkok, Thajsko, 10330
- GSK Investigational Site
-
Chiang Mai, Thajsko, 50200
- GSK Investigational Site
-
-
-
-
-
Barcelona, Španělsko, 08907
- GSK Investigational Site
-
Barcelona, Španělsko, 08011
- GSK Investigational Site
-
Córdoba, Španělsko, 14004
- GSK Investigational Site
-
Granada, Španělsko, 18016
- GSK Investigational Site
-
Madrid, Španělsko, 28006
- GSK Investigational Site
-
Madrid, Španělsko, 28007
- GSK Investigational Site
-
Madrid, Španělsko, 28034
- GSK Investigational Site
-
Madrid, Španělsko, 28222
- GSK Investigational Site
-
Palma de Mallorca, Španělsko, 07120
- GSK Investigational Site
-
Santander, Španělsko, 39008
- GSK Investigational Site
-
Seville, Španělsko, 41013
- GSK Investigational Site
-
TorrejOn Ardoz Madrid, Španělsko, 28850
- GSK Investigational Site
-
-
Kritéria účasti
Kritéria způsobilosti
Věk způsobilý ke studiu
Přijímá zdravé dobrovolníky
Popis
Kritéria pro zařazení:
- Pacienti, kteří podle názoru zkoušejícího mohou a budou splňovat požadavky protokolu.
- Písemný informovaný souhlas získaný od pacienta před provedením jakéhokoli postupu specifického pro studii.
- Muž nebo žena ve věku od 18 do 65 let včetně v době prvního očkování.
- Do studie mohou být zařazeny pacientky, které neplodí děti. Neplodnost je definována jako hysterektomie, bilaterální ovariektomie nebo postmenopauza.
Do studie mohou být zařazeny pacientky ve fertilním věku, pokud pacient:
- 30 dní před očkováním používala vhodnou antikoncepci a
- má negativní těhotenský test na screeningu a
- souhlasila s pokračováním adekvátní antikoncepce od screeningu do 12 týdnů po dokončení očkovací série
Mužští pacienti:
- s dokumentovanou bilaterální vazektomií a výslednou azoospermií, bilaterální orchiektomií nebo azoospermií, popř.
- kteří souhlasí s tím, že budou praktikovat abstinenci od penilně-vaginálního pohlavního styku (pokud je to jejich preferovaný a obvyklý životní styl) nebo budou používat kondomy ze Screeningu do 12 týdnů po dokončení očkovací série.
- Pacient s chronickou hepatitidou B (CHB), podstupující léčbu nukleopřílivovým analogem s vysokou bariérou rezistence, který je podáván podle schváleného štítku/dávkování po dobu alespoň 24 měsíců.
- Zdokumentovaná anamnéza CHB negativní na virus hepatitidy B (HBeAg) před zahájením léčby NA (platí pro všechny pacienty v kroku A a kroku B a pro některé pacienty v kroku C) nebo zdokumentovaná anamnéza HBeAg-negativní CHB nad období alespoň 24 měsíců před screeningem (platí pouze pro některé pacienty v kroku C).
- Zdokumentovaná virová suprese HBV podle místní klinické diagnózy během předchozích 24 měsíců A při screeningovém testu HBV DNA < 10 IU/ml. Pokud nejsou k dispozici žádné výsledky, je třeba provést dva screeningové testy s odstupem alespoň 2 týdnů. Malé fluktuace HBV DNA (≤ 10 x LLOQ; LLOQ definované laboratoří, která provedla testování) jsou povoleny za předpokladu, že HBV DNA je při screeningu < 10 IU/ml a během předchozích 24 měsíců zjevně neroste.
- Dokumentovaná normální hladina ALT podle místní klinické diagnózy během předchozích 24 měsíců A při screeningovém testu ALT < 48 U/l. Malé výkyvy ALT (≤ 1,5 X ULN) jsou povoleny za předpokladu, že ALT < 48 U/l při screeningu. Pokud nejsou k dispozici žádné výsledky, je třeba provést dva screeningové testy s odstupem alespoň 2 týdnů. ULN mají být definovány podle místního laboratorního referenčního rozmezí.
- Žádná klinická diagnóza cirhózy (např. F4 podle skórovacího systému METAVIR nebo ≥ 6 podle skórovacího systému Ishaka nebo skóre FibroScan TE > 12,5 kPa) během předchozích 24 měsíců.
- Skóre FibroScan Transient Elastography (TE) < 9,6 kPa a skóre FibroTest < 0,59 při screeningu. Může být zařazen pacient s jedním z těchto parametrů mimo rozsah, ale s jaterní biopsií do 12 měsíců před screeningem, která ukázala F0-2 podle skórovacího systému METAVIR nebo stadium 0-4 podle Ishakova skórovacího systému.
- Koncentrace HBsAg > 50 IU/mL a anti-HBs negativní při screeningu.
- Anti-HBc pozitivní při screeningu.
- HBeAg-negativní při screeningu.
Kritéria vyloučení:
- Použití jakéhokoli hodnoceného nebo neregistrovaného produktu jiného než studijní vakcíny během období začínajícího 30 dní před první dávkou studijních vakcín nebo plánované použití během období studie.
- Jakýkoli zdravotní stav, který by podle úsudku zkoušejícího činil intramuskulární injekci nebezpečnou.
- Chronické podávání imunosupresiv nebo jiných léků modifikujících imunitu během období začínajícího šest měsíců před první dávkou vakcíny. U kortikosteroidů to bude znamenat prednison ≥ 10 mg/den nebo ekvivalent. Inhalační a topické steroidy jsou povoleny.
- Podávání imunoglobulinů a/nebo jakýchkoli krevních produktů během období začínajícího 3 měsíce před první dávkou studovaných vakcín nebo plánované podávání během období studie.
- Použití systémových cytotoxických látek, chronických antivirotik nebo čínských rostlinných léků, které podle názoru zkoušejícího mohou mít aktivitu proti HBV během předchozích 6 měsíců před randomizací do této studie. Antivirová léčba/prevence chřipky nebo viru herpes simplex je povolena.
- Podání vakcíny na bázi adenoviru/adenovektoru nebo vakcíny založené na MVA během posledních 12 měsíců s výjimkou vakcín proti COVID-19 na bázi adenoviru/adenovektoru, které by mohly být podány až 30 dní před první dávkou studijní vakcíny (platí pro všechny pacienty kromě pacienti ve Francii) NEBO Podání vakcíny na bázi adenoviru/adenovektoru nebo vakcíny na bázi MVA během posledních 12 měsíců (platí pouze pro pacienty ve Francii).
- Plánované podání/podávání vakcíny nepředpokládané protokolem studie v období začínajícím 14 dní před každou dávkou a končícím 30 dní po každé dávce vakcín, s výjimkou vakcíny proti chřipce, která může být podána kdykoli s výjimkou 7- denní období před nebo po každé dávce vakcíny a vakcíny COVID-19, která může být podána kdykoli s výjimkou 30denního období před nebo po každé dávce vakcíny, kromě vakcín založených na mRNA COVID-19, které lze podávat kdykoli s výjimkou období 14 dnů před a 30 dnů po každé dávce studijní vakcíny. Poznámka: Pokud není znám typ vakcíny COVID-19, měl by být dodržen povolený interval 30 dní před nebo po každé dávce studijní vakcíny.
- Léčba nefrotoxickými léky nebo konkurenty renální exkrece během 2 měsíců před screeningem nebo očekávání, že pacient v průběhu studie některý z nich dostane. TAF/TDF podávaný jako NA terapie je povolen.
- Souběžná účast na jiné klinické studii kdykoli během období studie, ve které pacient byl nebo bude vystaven testované nebo netestované vakcíně/produktu.
- Anamnéza cirhózy nebo jaterní dekompenzace.
- Plánováno pro transplantaci jater nebo předchozí transplantaci jater.
- Autoimunitní onemocnění v osobní nebo rodinné anamnéze (prvního stupně).
- Rodinná anamnéza vrozené nebo dědičné imunodeficience.
- Anamnéza jakékoli reakce nebo přecitlivělosti, které mohou být exacerbovány jakoukoli složkou vakcíny.
- Důkazy infekce virem hepatitidy C a hepatitidy D.
Podezření nebo potvrzený hepatocelulární karcinom nebo jakýkoli jiný karcinom jater v anamnéze nebo při screeningu:
- Podezřelá ložiska při vyšetření jater
- Zvýšený a-fetoprotein > 50 ng/ml.
- Dokumentovaný důkaz o jiné v současnosti aktivní příčině hepatitidy.
- Hematologické a biochemické parametry mimo normální klinický rozsah při screeningu:
Biochemie:
- Rychlost glomerulární filtrace < 60 ml/min
- Bilirubin > 27,5 µmol/l, pokud *nebo diagnóza Gilbertova syndromu nebyla stanovena a potvrzena zkoušejícím
- GGT > 65 U/L (muži) nebo > 45 U/L (ženy)*
- ALT > 48 U/L
- AST > 42 U/L*
- ALP > 125 U/L*
hematologie:
- Hemoglobin < 12,0 g/dl (ženy) nebo < 13,5 g/dl (muži)*
- Počet červených krvinek < 3,9 x 10^6 buněk/mm^3 (ženy) nebo < 4,4 x 10^6 buněk/mm^3 (muži)*
- Počet bílých krvinek < 3 500 buněk/mm^3 nebo > 12 000 buněk/mm^3*
- Krevní destičky < 140 000 buněk/mm^3
INR > 1,32 (tj. 1,1 x ULN) *pokud to zkoušející nepovažuje za klinicky nevýznamné
- Známý diabetes typu I.
- Index tělesné hmotnosti > 35 kg/m^2 při screeningu.
- Jakákoli závažná nebo aktivní lékařská nebo psychiatrická onemocnění jiná než chronická hepatitida B, která by podle názoru zkoušejícího narušovala léčbu pacienta, hodnocení nebo dodržování protokolu.
- Anamnéza nebo současné zneužívání drog a/nebo nadměrná konzumace alkoholu, jak je definováno v místních směrnicích.
- HIV pozitivní pacient.
- Těhotná nebo kojící samice.
- Žena, která plánuje otěhotnět nebo plánuje vysadit antikoncepční opatření v období od screeningové návštěvy do 12 týdnů po poslední vakcinaci.
- Horečka a/nebo akutní lehké onemocnění mohou být zařazeny do screeningu podle uvážení zkoušejícího, za předpokladu, že stav je vyřešen v době očkování.
Studijní plán
Jak je studie koncipována?
Detaily designu
- Primární účel: Léčba
- Přidělení: Randomizované
- Intervenční model: Sekvenční přiřazení
- Maskování: Singl
Zbraně a zásahy
Skupina účastníků / Arm |
Intervence / Léčba |
|---|---|
|
Experimentální: Krok A: Skupina A1
Účastníci měli naplánováno obdržet jednu dávku vakcíny proti HBV s adenovirem šimpanze (ChAd155-hIi-HBV) v nízké dávce 1. den, jednu dávku vakcíny proti HBV s modifikovaným virem vakcinie Ankara (MVA-HBV) v nízké dávce 57. den a dvě dávky vakcíny HBc-HBs/AS01B-4 v nízké dávce, jednu 113. den a jednu 169. den.
|
Účastníci ve skupině A1 měli naplánováno obdržet jednu dávku nízkodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV 1. den, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
Účastníci ve skupině A1 měli naplánováno přijmout dvě dávky formulace HBc-HBs/AS01B-4 s nízkou dávkou, jednu ve 113. den a jednu v 169. den, a účastníci ve skupině A2 měli naplánováno přijmout čtyři dávky formulace HBc-HBs/AS01B-4 s nízkou dávkou, jednu dávku vždy v 1., 57., 113. a 169. den, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
Účastníci ve skupině A1 měli naplánováno podání jedné dávky nízkodávkové formulace MVA-HBV 57. den, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
|
|
Aktivní komparátor: Krok A: Skupina A2
Účastníci měli naplánováno podání čtyř dávek formulace HBc-HBs/AS01B-4 s nízkou dávkou, přičemž jedna dávka byla podána každý den 1, den 57, den 113 a den 169.
|
Účastníci ve skupině A1 měli naplánováno přijmout dvě dávky formulace HBc-HBs/AS01B-4 s nízkou dávkou, jednu ve 113. den a jednu v 169. den, a účastníci ve skupině A2 měli naplánováno přijmout čtyři dávky formulace HBc-HBs/AS01B-4 s nízkou dávkou, jednu dávku vždy v 1., 57., 113. a 169. den, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
|
|
Komparátor placeba: Krok A: Skupina A3
Účastníci měli naplánováno obdržet čtyři dávky placeba, jednu dávku každý v den 1, den 57, den 113 a den 169.
|
Účastníci ve skupině A3 měli naplánováno přijmout čtyři dávky placeba, po jedné v dnech 1, 57, 113 a 169, a účastníci ve skupině B3 měli naplánováno přijmout dvě dávky placeba, po jedné v dnech 1 a 57, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
Účastníci ve skupině C2 měli naplánováno přijmout dvě současně podané dávky placeba v den 1 a dvě současně podané dávky placeba v den 57, intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní a nedominantní paže.
|
|
Experimentální: Krok B: Skupina B1
Účastníci měli naplánováno podání jedné dávky přípravku ChAd155-hIi-HBV ve vysoké dávce v den 1, jedné dávky přípravku MVA-HBV ve vysoké dávce v den 57 a dvou dávek přípravku HBc-HBs/AS01B-4 ve vysoké dávce, jedné v den 113 a jedné v den 169.
|
Účastníci ve skupinách B1 a B3 měli naplánováno obdržet jednu dávku vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 1 a den 113, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže. Účastníci ve skupinách C1 a C2 měli naplánováno obdržet jednu dávku vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 1 a den 113, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní paže.
Účastníci ve skupině B1 měli naplánováno obdržet dvě dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou, jednu ve dni 113 a jednu ve dni 169; účastníci ve skupině B2 měli naplánováno obdržet čtyři dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou, jednu dávku každý ve dnech 1, 57, 113 a 169; účastníci ve skupině C1 měli naplánováno obdržet čtyři současně podávané dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou ve dnech 1, 57, 113 a 169 a účastníci ve skupině C2 měli naplánováno obdržet dvě současně podávané dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou ve dnech 113 a 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
Účastníci ve skupinách B1 a B3 měli naplánováno podání jedné dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 57 a den 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže. Účastníci ve skupině C1 měli naplánováno podání tří současně podaných dávek vysokodávkové formulace MVA-HBV v dny 57, 113 a 169 a účastníci ve skupině C2 měli naplánováno podání jedné současně podané dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní paže. |
|
Aktivní komparátor: Krok B: Skupina B2
Účastníci měli naplánováno dostat čtyři dávky vysokodávkové formulace HBc-HBs/AS01B-4, jednu dávku každý 1. den, 57. den, 113. den a 169. den.
|
Účastníci ve skupině B1 měli naplánováno obdržet dvě dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou, jednu ve dni 113 a jednu ve dni 169; účastníci ve skupině B2 měli naplánováno obdržet čtyři dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou, jednu dávku každý ve dnech 1, 57, 113 a 169; účastníci ve skupině C1 měli naplánováno obdržet čtyři současně podávané dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou ve dnech 1, 57, 113 a 169 a účastníci ve skupině C2 měli naplánováno obdržet dvě současně podávané dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou ve dnech 113 a 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
|
|
Aktivní komparátor: Krok B: Skupina B3
Účastníci měli naplánováno podání dvou dávek placeba, jedné v den 1 a jedné v den 57, jedné dávky vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 113 a jedné dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 169.
|
Účastníci ve skupině A3 měli naplánováno přijmout čtyři dávky placeba, po jedné v dnech 1, 57, 113 a 169, a účastníci ve skupině B3 měli naplánováno přijmout dvě dávky placeba, po jedné v dnech 1 a 57, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
Účastníci ve skupině C2 měli naplánováno přijmout dvě současně podané dávky placeba v den 1 a dvě současně podané dávky placeba v den 57, intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní a nedominantní paže.
Účastníci ve skupinách B1 a B3 měli naplánováno obdržet jednu dávku vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 1 a den 113, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže. Účastníci ve skupinách C1 a C2 měli naplánováno obdržet jednu dávku vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 1 a den 113, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní paže. Účastníci ve skupinách B1 a B3 měli naplánováno podání jedné dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 57 a den 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže. Účastníci ve skupině C1 měli naplánováno podání tří současně podaných dávek vysokodávkové formulace MVA-HBV v dny 57, 113 a 169 a účastníci ve skupině C2 měli naplánováno podání jedné současně podané dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní paže. |
|
Experimentální: Krok C: Skupina C1
Účastníci měli naplánováno podání jedné dávky formulace ChAd155-hIi-HBV s vysokou dávkou společně s jednou dávkou formulace HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou v den 1 a 3 dávek formulace MVA-HBV s vysokou dávkou společně s formulací HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou v den 57, den 113 a den 169.
|
Účastníci ve skupinách B1 a B3 měli naplánováno obdržet jednu dávku vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 1 a den 113, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže. Účastníci ve skupinách C1 a C2 měli naplánováno obdržet jednu dávku vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 1 a den 113, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní paže.
Účastníci ve skupině B1 měli naplánováno obdržet dvě dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou, jednu ve dni 113 a jednu ve dni 169; účastníci ve skupině B2 měli naplánováno obdržet čtyři dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou, jednu dávku každý ve dnech 1, 57, 113 a 169; účastníci ve skupině C1 měli naplánováno obdržet čtyři současně podávané dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou ve dnech 1, 57, 113 a 169 a účastníci ve skupině C2 měli naplánováno obdržet dvě současně podávané dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou ve dnech 113 a 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
Účastníci ve skupinách B1 a B3 měli naplánováno podání jedné dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 57 a den 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže. Účastníci ve skupině C1 měli naplánováno podání tří současně podaných dávek vysokodávkové formulace MVA-HBV v dny 57, 113 a 169 a účastníci ve skupině C2 měli naplánováno podání jedné současně podané dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní paže. |
|
Aktivní komparátor: Krok C: Skupina C2
Účastníci měli naplánováno podání dvou současně podávaných dávek placeba v den 1, dvou současně podávaných dávek placeba v den 57, jedné dávky přípravku ChAd155-hIi-HBV ve vysoké dávce současně s přípravkem HBc-HBs/AS01B-4 ve vysoké dávce v den 113 a jedné dávky přípravku MVA-HBV ve vysoké dávce současně s přípravkem HBc-HBs/AS01B-4 ve vysoké dávce v den 169.
|
Účastníci ve skupině A3 měli naplánováno přijmout čtyři dávky placeba, po jedné v dnech 1, 57, 113 a 169, a účastníci ve skupině B3 měli naplánováno přijmout dvě dávky placeba, po jedné v dnech 1 a 57, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
Účastníci ve skupině C2 měli naplánováno přijmout dvě současně podané dávky placeba v den 1 a dvě současně podané dávky placeba v den 57, intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní a nedominantní paže.
Účastníci ve skupinách B1 a B3 měli naplánováno obdržet jednu dávku vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 1 a den 113, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže. Účastníci ve skupinách C1 a C2 měli naplánováno obdržet jednu dávku vysokodávkové formulace ChAd155-hIi-HBV v den 1 a den 113, a to intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní paže.
Účastníci ve skupině B1 měli naplánováno obdržet dvě dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou, jednu ve dni 113 a jednu ve dni 169; účastníci ve skupině B2 měli naplánováno obdržet čtyři dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou, jednu dávku každý ve dnech 1, 57, 113 a 169; účastníci ve skupině C1 měli naplánováno obdržet čtyři současně podávané dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou ve dnech 1, 57, 113 a 169 a účastníci ve skupině C2 měli naplánováno obdržet dvě současně podávané dávky přípravku HBc-HBs/AS01B-4 s vysokou dávkou ve dnech 113 a 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže.
Účastníci ve skupinách B1 a B3 měli naplánováno podání jedné dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 57 a den 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu nedominantní paže. Účastníci ve skupině C1 měli naplánováno podání tří současně podaných dávek vysokodávkové formulace MVA-HBV v dny 57, 113 a 169 a účastníci ve skupině C2 měli naplánováno podání jedné současně podané dávky vysokodávkové formulace MVA-HBV v den 169, intramuskulární injekcí do deltového svalu dominantní paže. |
Co je měření studie?
Primární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Počet účastníků hlásících jakékoli vyžádané nežádoucí účinky v místě aplikace po 1. očkování
Časové okno: Do 7 dnů po očkování 1, které proběhne v den 1
|
Posouzené vyžádané události v místě podání zahrnovaly erytém, bolest a otok v místě vpichu. Jakýkoli = výskyt události bez ohledu na stupeň intenzity. Níže uvedená data jsou interpretována následovně:
|
Do 7 dnů po očkování 1, které proběhne v den 1
|
|
Počet účastníků hlásících jakékoli vyžádané nežádoucí účinky v místě aplikace po 2. očkování
Časové okno: Do 7 dnů po očkování 2, které proběhne v den 57
|
Hodnocené vyžádané nežádoucí účinky v místě aplikace zahrnovaly erytém, bolest a otok v místě vpichu. Jakýkoli = výskyt nežádoucího účinku bez ohledu na stupeň intenzity. Níže uvedená data se interpretují následovně:
|
Do 7 dnů po očkování 2, které proběhne v den 57
|
|
Počet účastníků hlásících jakékoli vyžádané události v místě podání po 3. očkování
Časové okno: Do 7 dnů po očkování 3, které proběhne ve 113. den
|
Posuzované vyžádané nežádoucí účinky v místě aplikace zahrnovaly zarudnutí, bolest a otok v místě vpichu. Jakýkoli = výskyt nežádoucího účinku bez ohledu na stupeň intenzity. Níže uvedená data se interpretují takto:
|
Do 7 dnů po očkování 3, které proběhne ve 113. den
|
|
Počet účastníků hlásících jakékoli vyžádané nežádoucí účinky v místě aplikace po 4. očkování
Časové okno: Do 7 dnů po očkování 4, které proběhne v den 169
|
Hodnocené vyžádané nežádoucí účinky v místě podání zahrnovaly erytém, bolest a otok v místě vpichu. Jakýkoli = výskyt nežádoucího účinku bez ohledu na stupeň intenzity. Níže uvedená data se interpretují následovně:
|
Do 7 dnů po očkování 4, které proběhne v den 169
|
|
Počet účastníků s jakýmikoli vyžádanými systémovými nežádoucími účinky po 1. vakcinaci
Časové okno: Do 7 dnů po 1. očkování, které proběhne v den 1
|
Hodnocené vyžádané systémové nežádoucí příhody zahrnovaly zimnici, únavu, gastrointestinální příznaky (nevolnost, zvracení, průjem a/nebo bolesti břicha), bolest hlavy, myalgii a horečku.
Horečka je definována jako orální teplota větší než nebo rovna (>=) 38,0 °C/100,4 °F.
Jakákoliv = výskyt nežádoucí příhody bez ohledu na stupeň intenzity nebo vztah ke studijní vakcinaci.
|
Do 7 dnů po 1. očkování, které proběhne v den 1
|
|
Počet účastníků hlásících jakékoli vyžádané systémové události po očkování 2
Časové okno: Do 7 dnů po očkování 2, které proběhne v den 57
|
Hodnocené vyžádané systémové události zahrnovaly zimnici, únavu, gastrointestinální příznaky (nevolnost, zvracení, průjem a/nebo bolest břicha), bolest hlavy, myalgii a horečku.
Horečka je definována jako orální teplota ≥38,0°C/100,4°F.
Jakákoli = výskyt události bez ohledu na stupeň intenzity nebo vztah ke studijnímu očkování.
|
Do 7 dnů po očkování 2, které proběhne v den 57
|
|
Počet účastníků s hlášenými jakýmikoli vyžádanými systémovými nežádoucími účinky po 3. očkování
Časové okno: Do 7 dnů po 3. očkování, které proběhne 113. den
|
Hodnocené vyžádané systémové nežádoucí účinky zahrnovaly zimnici, únavu, gastrointestinální příznaky (nevolnost, zvracení, průjem a/nebo bolesti břicha), bolest hlavy, myalgii a horečku.
Horečka je definována jako orální teplota ≥38,0°C/100,4°F.
Jakýkoli = výskyt nežádoucího účinku bez ohledu na stupeň intenzity nebo vztah ke studijnímu očkování.
|
Do 7 dnů po 3. očkování, které proběhne 113. den
|
|
Počet účastníků hlásících jakékoli vyžádané systémové nežádoucí účinky po očkování 4
Časové okno: Do 7 dnů po očkování 4, které se vyskytne v den 169
|
Hodnocené vyvolané systémové nežádoucí účinky zahrnovaly zimnici, únavu, gastrointestinální příznaky (nevolnost, zvracení, průjem a/nebo bolesti břicha), bolesti hlavy, myalgii a horečku.
Horečka je definována jako orální teplota ≥38,0°C/100,4°F.
Jakákoli = výskyt nežádoucího účinku bez ohledu na stupeň intenzity nebo souvislost s očkováním ve studii.
|
Do 7 dnů po očkování 4, které se vyskytne v den 169
|
|
Počet účastníků s jakýmikoli nevyžádanými nežádoucími účinky (AE) po očkování 1
Časové okno: Do 30 dnů po 1. očkování, které proběhne v den 1
|
Nežádaná nežádoucí příhoda je definována jako nežádoucí příhoda, která buď nebyla zahrnuta v seznamu sledovaných příhod, nebo mohla být zahrnuta v seznamu sledovaných příhod, ale s nástupem mimo stanovené období sledování pro sledované příhody.
Jakákoli = výskyt příhody bez ohledu na stupeň intenzity nebo vztah ke studijní vakcinaci.
|
Do 30 dnů po 1. očkování, které proběhne v den 1
|
|
Počet účastníků, kteří nahlásili jakékoli nevyžádané nežádoucí účinky po druhé vakcinaci
Časové okno: Do 30 dnů po očkování 2, které proběhne v den 57
|
Nežádoucí událost, která nebyla vyžádána, je definována jako nežádoucí událost, která buď nebyla zahrnuta v seznamu vyžádaných událostí, nebo mohla být zahrnuta v seznamu vyžádaných událostí, ale s nástupem mimo stanovené období sledování pro vyžádané události.
Jakákoli = výskyt události bez ohledu na stupeň intenzity nebo vztah ke studijnímu očkování.
|
Do 30 dnů po očkování 2, které proběhne v den 57
|
|
Počet účastníků hlásících jakékoli nevyžádané nežádoucí účinky po očkování 3
Časové okno: Do 30 dnů po očkování 3, které proběhne ve 113. den
|
Nežádaná nežádoucí událost je definována jako nežádoucí událost, která buď nebyla zahrnuta do seznamu sledovaných událostí, nebo mohla být zahrnuta do seznamu sledovaných událostí, ale s nástupem mimo stanovené období sledování pro sledované události.
Jakákoli = výskyt události bez ohledu na stupeň intenzity nebo vztah ke studijnímu očkování.
|
Do 30 dnů po očkování 3, které proběhne ve 113. den
|
|
Počet účastníků s hlášenými jakýmikoli nevyžádanými nežádoucími účinky po 4. vakcinaci
Časové okno: Do 30 dnů po očkování 4, které proběhne v den 169
|
Nežádaná nežádoucí příhoda je definována jako nežádoucí příhoda, která buď nebyla zahrnuta v seznamu požadovaných příhod, nebo by mohla být zahrnuta v seznamu požadovaných příhod, ale s nástupem mimo stanovené období sledování pro požadované příhody.
Jakákoli = výskyt příhody bez ohledu na stupeň intenzity nebo vztah ke studijní vakcinaci.
|
Do 30 dnů po očkování 4, které proběhne v den 169
|
|
Počet účastníků s hematologickými, biochemickými a močovými laboratorními abnormalitami po 1. očkování
Časové okno: Do 30 dnů po očkování 1, které proběhne v den 1
|
Hodnocené parametry byly:
Výsledky jsou definovány následovně: <parametr>,<stupeň na začátku [před očkováním (den 1)]>,<stupeň po začátku> (např. ALT, stupeň 0, stupeň 0), kde stupeň 0 = nechybějící hodnota parametru, pro kterou nelze odvodit stupeň podle klasifikační stupnice a která nepatří do stupně 1-4; stupeň 1 = mírný; stupeň 2 = střední; stupeň 3 = těžký; stupeň 4 = potenciálně život ohrožující. |
Do 30 dnů po očkování 1, které proběhne v den 1
|
|
Počet účastníků s hematologickými, biochemickými a urinálními laboratorními abnormalitami po očkování 2
Časové okno: Do 30 dnů po druhé vakcinaci provedené v den 57
|
Hodnocené parametry byly:
Výsledky jsou definovány následovně: <parametr>,<stupeň v základním stavu [před očkováním (den 1)]>,<stupeň po základním stavu> (např. ALT, stupeň 0, stupeň 0), kde stupeň 0 = nechybějící hodnota parametru, pro kterou nelze odvodit stupeň podle klasifikační stupnice a nepatří do stupně 1-4; stupeň 1 = mírný; stupeň 2 = střední; stupeň 3 = těžký; stupeň 4 = potenciálně život ohrožující. Nezjištěno = hodnota parametru chybí pro daný parametr. |
Do 30 dnů po druhé vakcinaci provedené v den 57
|
|
Počet účastníků s hematologickými, biochemickými a močovými laboratorními abnormalitami po očkování 3
Časové okno: Do 30 dnů po očkování 3, které proběhlo ve 113. den
|
Hodnocené parametry byly:
Výsledky jsou definovány následovně: <parametr>,<stupeň na začátku studie [před očkováním (den 1)]>,<stupeň po začátku studie> (např. ALT, stupeň 0, stupeň 0), kde stupeň 0 = hodnota parametru, která není chybějící, ale jejíž stupeň nelze podle klasifikační stupnice určit a nepatří do stupně 1–4; stupeň 1 = mírný; stupeň 2 = střední; stupeň 3 = těžký; stupeň 4 = potenciálně život ohrožující. |
Do 30 dnů po očkování 3, které proběhlo ve 113. den
|
|
Počet účastníků s hematologickými, biochemickými a močovými laboratorními abnormalitami po 4. očkování
Časové okno: Do 30 dnů po 4. očkování provedeném v den 169
|
Hodnocené parametry byly:
Výsledky jsou definovány následovně: <parameter>,<stupeň výchozí hodnoty [před očkováním (den 1)]>,<stupeň po výchozí hodnotě> (např. ALT, Stupeň 0, Stupeň 0), kde Stupeň 0 = hodnota parametru, která není chybějící, ale stupeň nelze podle klasifikační stupnice odvodit a nepatří do stupně 1-4; Stupeň 1 = Mírný; Stupeň 2 = Střední; Stupeň 3 = Těžký; Stupeň 4 = Potenciálně život ohrožující. |
Do 30 dnů po 4. očkování provedeném v den 169
|
|
Počet účastníků s hlášenými závažnými nežádoucími účinky (SAE)
Časové okno: Od dne 1 do dne 337
|
Vážná nežádoucí příhoda (SAE) je definována jako jakýkoli nepříznivý zdravotní jev, který vedl k úmrtí, byl život ohrožující, vyžadoval hospitalizaci nebo prodloužení stávající hospitalizace, vedl k invaliditě/neschopnosti, byl vrozenou vadou/vadou u potomka účastníka studie nebo v jiných situacích, které byly považovány za závažné podle lékařského nebo vědeckého posouzení.
|
Od dne 1 do dne 337
|
|
Počet účastníků s hlášenými potenciálními imunomediovanými onemocněními (pIMDs)
Časové okno: Od 1. dne do 337. dne
|
pIMD jsou definovány jako podmnožina nežádoucích účinků, které zahrnují autoimunitní onemocnění a další zánětlivé a/nebo neurologické poruchy zájmu, které mohou nebo nemusí mít autoimunitní etiologii.
|
Od 1. dne do 337. dne
|
|
Počet účastníků hlásících nežádoucí příhody zvláštního zájmu (AESI) související s onemocněním jater
Časové okno: Od 1. dne do 337. dne
|
LDR AESI jsou definovány jako nežádoucí události související se základní chronickou infekcí HBV a charakterizované jedním nebo více z následujících:
|
Od 1. dne do 337. dne
|
|
Počet účastníků hlásících hematologické AESI
Časové okno: Od 1. dne do 337. dne
|
Hematologické AESI jsou definovány jako:
|
Od 1. dne do 337. dne
|
|
Počet účastníků hlásících nežádoucí příhody vyžadující lékařské ošetření (MAEs)
Časové okno: Od 1. dne do 337. dne
|
MAE jsou definovány jako události, při kterých účastník vyhledal lékařskou péči definovanou jako hospitalizaci, nebo jinou neplánovanou návštěvu lékařského personálu z jakéhokoli důvodu, včetně návštěv pohotovosti.
|
Od 1. dne do 337. dne
|
Sekundární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Počet séropozitivních účastníků pro protilátky proti jádru hepatitidy B (anti-HBc)
Časové okno: 1., 15., 71., 113., 127., 183., 337., 505. a 841. den
|
Séropozitivní účastník je definován jako účastník, jehož koncentrace protilátky anti-HBc je větší nebo rovna (>=) stanovené mezní hodnotě.
|
1., 15., 71., 113., 127., 183., 337., 505. a 841. den
|
|
Koncentrace protilátek anti-HBc
Časové okno: V den 1, 15, 71, 113, 127, 183, 337, 505 a 841
|
Koncentrace protilátek anti-HBc byly vyjádřeny jako geometrické střední koncentrace (GMC) v mezinárodních jednotkách na mililitr (IU/mL).
|
V den 1, 15, 71, 113, 127, 183, 337, 505 a 841
|
|
Počet účastníků se sérokonverzí anti-hepatitidy B povrchového antigenu (anti-HBs)
Časové okno: 1., 15., 71., 113., 127., 183., 337., 505. a 841. den
|
Serokonverze je definována jako výskyt protilátek anti-HBs [tj. koncentrace protilátek anti-HBs vyšší než nebo rovné (>=) definované hranici] v séru účastníků, kteří byli před podáním studijního zásahu seronegativní [tj. koncentrace protilátek anti-HBs nižší než (<) definovaná hranice].
|
1., 15., 71., 113., 127., 183., 337., 505. a 841. den
|
|
Koncentrace protilátek proti HBs
Časové okno: V den 1, 15, 71, 113, 127, 183, 337, 505 a 841
|
Koncentrace protilátek Anti-HBs byly stanoveny pomocí chemiluminiscenčního imunotestu (CLIA) pro celkové Ig a vyjádřeny jako geometrické střední koncentrace (GMC) v mili mezinárodních jednotkách na mililitr (mIU/mL).
|
V den 1, 15, 71, 113, 127, 183, 337, 505 a 841
|
|
Počet účastníků s koncentrací anti-HBs protilátek ≥10 mIU/mL
Časové okno: Dne 1, 15, 71, 113, 127, 183, 337, 505 a 841
|
Je hlášen počet účastníků s koncentracemi anti-HBs protilátek ≥10 mIU/mL.
|
Dne 1, 15, 71, 113, 127, 183, 337, 505 a 841
|
|
Počet účastníků s koncentrací protilátek anti-HBs ≥100 mIU/mL
Časové okno: V den 1, 15, 71, 113, 127, 183, 337, 505 a 841
|
Je hlášen počet účastníků s koncentracemi protilátek anti-HBs ≥100 mIU/mL.
|
V den 1, 15, 71, 113, 127, 183, 337, 505 a 841
|
|
Frekvence HBs-specifických CD4+ T-buněk
Časové okno: V den 1, 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841
|
Frekvence HBs-specifických CD4+ T-buněk exprimujících alespoň 2 aktivační markery (z Ligandu CD40 [CD40L], 4-1BB, Interleukinu-2 [IL-2], Faktoru nekrózy nádorů alfa [TNF-α], Interferonu gama [IFN-γ], interleukinu-17 [IL-17], interleukinu-13 [IL-13]) včetně alespoň 1 cytokinu (z IL-2, TNF-α, IFN-γ, IL-17, IL-13) byla stanovena cytokinovým průtokovým cytometrem (CFC) a vyjádřena v CD4+ T-buňkách/milion buněk.
|
V den 1, 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841
|
|
Frekvence HBs-specifických CD8+ T-lymfocytů
Časové okno: Dne 1, 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841
|
Frekvence HBs-specifických CD8+ T-buněk exprimujících alespoň 2 aktivační markery (mezi CD40L, 4-1BB, IL-2, TNF-α, IFN-γ, IL-17, IL-13) včetně alespoň 1 cytokinu (mezi IL-2, TNF-α, IFN-γ, IL-17, IL-13) byla stanovena metodou CFC a vyjádřena v CD8+ T-buňkách/milion buněk.
|
Dne 1, 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841
|
|
Frekvence CD4+ T-lymfocytů specifických pro HBc
Časové okno: V den 1, 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841
|
Frekvence HBc-specifických CD4+ T-buněk exprimujících alespoň 2 aktivační markery (mezi CD40L, 4-1BB, IL-2, TNF-α, IFN-γ, IL-17, IL-13) včetně alespoň 1 cytokinu (mezi IL-2, TNF-α, IFN-γ, IL-17, IL-13) byla stanovena metodou CFC a vyjádřena v CD4+ T-buňkách/milion buněk.
|
V den 1, 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841
|
|
Frekvence CD8+ T-lymfocytů specifických pro HBc
Časové okno: V den 1, 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841
|
Frekvence HBc-specifických CD8+ T-buněk exprimujících alespoň 2 aktivační markery (mezi CD40L, 4-1BB, IL-2, TNF-α, IFN-γ, IL-17, IL-13) včetně alespoň 1 cytokinu (mezi IL-2, TNF-α, IFN-γ, IL-17, IL-13) byla stanovena metodou CFC a vyjádřena v CD8+ T-buňkách/milion buněk.
|
V den 1, 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841
|
|
Počet respondentů pro HBs-specifické CD4+ T-buňky ve stanovených časových bodech v porovnání s předočkováním (den 1)
Časové okno: V den 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
Respondent specifických CD4+ T-buněk pro HBs je definován jako účastník s poměrem po očkování / před očkováním (den 1) v polypozitivní odpovědi CD4+ T-buněk nad maximálním poměrem pozorovaným u kontrolních skupin s placebem.
|
V den 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
|
Počet respondentů pro HBs-specifické CD8+ T-buňky v určených časových bodech ve srovnání s před očkováním (den 1)
Časové okno: Dne 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
HBs-specifický CD8+ T-lymfocytární reaktor je definován jako účastník s poměrem po očkování / před očkováním (den 1) v poly-pozitivní odpovědi CD8+ T-lymfocytů nad maximálním poměrem pozorovaným u kontrolní skupiny s placebem.
|
Dne 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
|
Počet respondentů pro HBc-specifické CD4+ T-buňky ve stanovených časových bodech ve srovnání s předvakcinačním stavem (den 1)
Časové okno: V dnech 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
HBc-specific CD4+ T-buněčný respondent je definován jako účastník s poměrem po očkování/před očkováním (den 1) v polypozitivní odpovědi CD4+ T-buněk nad maximálním poměrem pozorovaným v kontrolní skupině s placebem.
|
V dnech 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
|
Počet respondentů pro HBc-specifické CD8+ T-buňky v určených časových bodech ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
Časové okno: V den 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
HBc-specifický CD8+ T-lymfocytový respondent je definován jako účastník s poměrem po očkování / před očkováním (den 1) v polypozitivní odpovědi CD8+ T-lymfocytů nad maximálním poměrem pozorovaným u kontrolních skupin s placebem.
|
V den 15, 57, 64, 71, 113, 127, 169, 183, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
|
Počet účastníků s poklesem qHBsAg ≥ 0,5 log ve stanovených časových bodech ve srovnání s před vakcinací (den 1)
Časové okno: Ve dnech 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
Je uveden počet účastníků, kteří dosáhli poklesu qHBsAg ≥0,5 log ve stanovených časových bodech ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1).
|
Ve dnech 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
|
Počet účastníků s ≥ 1 log poklesem qHBsAg ve stanovených časových bodech ve srovnání s před očkováním (den 1)
Časové okno: Ve dnech 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841 ve srovnání s před očkováním (den 1)
|
Počet účastníků, kteří dosáhli poklesu qHBsAg o ≥1 log v určených časových bodech ve srovnání s předvakcinačním stavem (den 1), je uveden.
|
Ve dnech 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841 ve srovnání s před očkováním (den 1)
|
|
Počet účastníků se ztrátou qHBsAg v určených časových bodech ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
Časové okno: Dne 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
Ztráta qHBsAg je definována jako koncentrace qHBsAg <0,05 IU/mL.
|
Dne 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
|
Počet účastníků s jakýmikoli změnami logaritmu qHBsAg ve stanovených časových bodech ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
Časové okno: Dne 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
Je uveden počet účastníků, kteří dosáhli jakýchkoli logaritmických změn v qHBsAg v určených časových bodech ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1).
|
Dne 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (den 1)
|
|
Počet účastníků se ztrátou qHBsAg a sérokonverzí anti-HBs v určených časových bodech ve srovnání s předvakcinačním obdobím (Den 1)
Časové okno: Ve dnech 113, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (Den 1)
|
Ztráta qHBsAg je definována jako koncentrace qHBsAg <0,05 IU/mL. Sérokonverze je definována jako výskyt anti-HBs protilátek (tj. koncentrace anti-HBs protilátek >= definovaná mezní hodnota) v séru účastníků, kteří byli před podáním studijní intervence seronegativní (tj. koncentrace anti-HBs protilátek < definovaná mezní hodnota). Účastník byl započítán pouze tehdy, pokud byla pro něj nahlášena jak ztráta qHBsAg, tak sérokonverze anti-HBs. |
Ve dnech 113, 337, 505 a 841 ve srovnání s obdobím před očkováním (Den 1)
|
|
Vyhodnocení geometrických průměrných koncentrací qHBsAg
Časové okno: V den 1, 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841
|
Geometrické průměrné koncentrace qHBsAg jsou vyjádřeny v IU/mL.
|
V den 1, 31, 57, 87, 113, 143, 169, 199, 225, 281, 337, 421, 505, 673, 841
|
|
Počet účastníků, u kterých byly hlášeny jakékoli závažné nežádoucí příhody a závažné nežádoucí příhody příčinně související se zkoušenou vakcínou
Časové okno: Od 1. dne do 841. dne
|
Vážná nežádoucí příhoda (SAE) je definována jako jakýkoli nežádoucí zdravotní stav, který vedl ke smrti, ohrožoval život, vyžadoval hospitalizaci nebo prodloužení stávající hospitalizace, vedl k invaliditě/neschopnosti, byl vrozenou anomálií/vadou u potomka účastníka studie nebo v jiných situacích, které byly považovány za závažné podle lékařského nebo vědeckého posouzení.
Jakýkoli = výskyt SAE bez ohledu na stupeň závažnosti nebo vztah k očkování ve studii.
SAE příčinně související s vyšetřovanou vakcínou = SAE hodnocená vyšetřovatelem jako příčinně související s očkováním ve studii.
|
Od 1. dne do 841. dne
|
|
Počet účastníků s hlášenými MAEs
Časové okno: Od 1. dne do 841. dne
|
MAE jsou definovány jako události, u kterých účastník vyžadoval lékařskou péči definovanou jako hospitalizaci, nebo jinou neplánovanou návštěvu zdravotnického personálu z jakéhokoli důvodu, včetně návštěv pohotovosti.
|
Od 1. dne do 841. dne
|
|
Počet účastníků s hlášenými pIMD
Časové okno: Od dne 1 do dne 841
|
pIMD jsou podmnožinou nežádoucích účinků, které zahrnují autoimunitní onemocnění a další zánětlivé a/nebo neurologické poruchy zájmu, které mohou nebo nemusí mít autoimunitní etiologii.
|
Od dne 1 do dne 841
|
|
Počet účastníků s hlášenými LDR AESI
Časové okno: Od 1. dne do 841. dne
|
LDR AESI jsou definovány jako nežádoucí účinky související se základní chronickou infekcí HBV a charakterizované jedním nebo více z následujících:<\/p>
|
Od 1. dne do 841. dne
|
|
Počet účastníků hlásících spontánní lokální nebo celkové krvácení s trombocytopenií
Časové okno: Od 1. dne do 841. dne
|
Je uveden počet účastníků se spontánním lokálním nebo celkovým krvácením s trombocytopenií [<50 000 trombocytů na kubický milimetr (mm^3)].
|
Od 1. dne do 841. dne
|
|
Počet účastníků hlásících anemii
Časové okno: Od dne 1 do dne 841
|
Počet účastníků s anémií [Hemoglobin (Hgb) <9,5 gramů na decilitr (g/dL)] je hlášen.
|
Od dne 1 do dne 841
|
|
Počet účastníků s AE/SAE vedoucími k ukončení studie
Časové okno: Od 1. dne do 841. dne
|
Je uveden počet účastníků, kteří zaznamenali alespoň jednu nežádoucí příhodu (AE) nebo závažnou nežádoucí příhodu (SAE) vedoucí k ukončení účasti.
Účastník je považován za ukončeného ze studie, pokud od data ukončení/posledního kontaktu nebyly provedeny žádné nové studijní postupy ani nebyly shromážděny žádné nové informace. |
Od 1. dne do 841. dne
|
|
Počet účastníků hlásících těhotenství
Časové okno: Od 1. dne do 841. dne
|
Je uveden počet účastnic, u kterých během účasti v této studii došlo k otěhotnění.
|
Od 1. dne do 841. dne
|
|
Počet účastníků s výsledky nahlášených těhotenství
Časové okno: Od 1. dne do 841. dne
|
U účastníků s potvrzeným těhotenstvím mělo být provedeno sledování, aby se zjistily výsledky hlášených těhotenství.
|
Od 1. dne do 841. dne
|
Spolupracovníci a vyšetřovatelé
Sponzor
Vyšetřovatelé
- Ředitel studie: GSK Clinical Trials, GlaxoSmithKline
Termíny studijních záznamů
Hlavní termíny studia
Začátek studia (Aktuální)
Primární dokončení (Aktuální)
Dokončení studie (Aktuální)
Termíny zápisu do studia
První předloženo
První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality
První zveřejněno (Aktuální)
Aktualizace studijních záznamů
Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)
Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality
Naposledy ověřeno
Více informací
Termíny související s touto studií
Další relevantní podmínky MeSH
- Infekce přenášené krví
- Patologické procesy
- Chronické onemocnění
- Atributy nemoci
- Infekce
- Virová onemocnění
- Nemoci trávicího systému
- Onemocnění jater
- Hepatitida, virová, lidská
- Přenosné nemoci
- DNA virové infekce
- Infekce Hepadnaviridae
- Hepatitida, chronická
- Hepatitida
- Patologické stavy, příznaky a symptomy
- Žloutenka typu B
- Hepatitida B, chronická
- Farmaceutické přípravky
- Vyšetřovací techniky
- Technologie, farmaceutické
- Formy dávkování
Další identifikační čísla studie
- 204852
- 2017-001452-55 (Číslo EudraCT)
Plán pro data jednotlivých účastníků (IPD)
Plánujete sdílet data jednotlivých účastníků (IPD)?
Popis plánu IPD
Časový rámec sdílení IPD
Kritéria přístupu pro sdílení IPD
Typ podpůrných informací pro sdílení IPD
- PROTOKOL STUDY
- MÍZA
- ICF
- CSR
Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty
Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA
Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA
Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .