- ICH GCP
- USA klinikai vizsgálatok nyilvántartása
- Klinikai vizsgálat NCT04418661
A SAR442720 biztonságossági és hatékonysági tanulmánya más szerekkel kombinálva előrehaladott rosszindulatú daganatokban
A SAR442720 1/2. fázisú, nyílt, többközpontú, dóziseszkalációs és dóziskiterjesztési vizsgálata más ágensekkel kombinálva előrehaladott rosszindulatú daganatos betegeknél
Elsődleges célok:
- 1. rész
- A SAR442720 biztonságosságának és tolerálhatóságának jellemzése pembrolizumabbal kombinálva előrehaladott szolid tumoros résztvevőknél.
- A SAR442720 és a pembrolizumab kombinációjának MTD és RP2D meghatározása szolid daganatos résztvevőknél.
- 2. rész
- A SAR442720 tumorellenes aktivitásának meghatározása pembrolizumabbal kombinálva.
- 3A rész
- Az MTD és az RP2D meghatározása a SAR442720 és az adagrasib kombinációjához a KRAS G12C NSCLC-vel rendelkező résztvevőknél
- A SAR442720 adagrazibbal kombinált biztonságosságának és tolerálhatóságának jellemzése a KRAS G12C NSCLC-ben szenvedő betegeknél
- 3B rész
- A SAR442720 daganatellenes aktivitásának meghatározása adagrazibbal kombinálva KRAS G12C NSCLC-ben szenvedő betegeknél
- 4. rész
- Az élelmiszer hatásának értékelése a SAR442720 PK-ra pembrolizumabbal adagolva.
- A készítmények (1. és 2. készítmény) hatásának értékelése a SAR442720 PK-ra pembrolizumabbal adagolva.
Másodlagos célok:
- 1. rész
- A SAR442720 PK vizsgálata pembrolizumabbal és a pembrolizumab PK SAR442720 esetén.
- A SAR442720 daganatellenes hatásának becslése pembrolizumabbal.
- 2. rész
- A SAR442720 pembrolizumabbal kombinált biztonsági profiljának értékelése.
- A daganatellenes aktivitás egyéb mutatóinak értékelése.
- A SAR442720 PK vizsgálata pembrolizumabbal és a pembrolizumab PK SAR442720 esetén.
- 3A rész
- A SAR442720 PK-ját adagrasibbal, az adagrasib PK-ját pedig SAR442720-al jellemezni.
- A SAR442720 daganatellenes hatásának becslése adagrasibbal
- 3B rész
- A SAR442720 adagrazibbal végzett biztonsági profiljának értékelése KRAS G12C NSCLC-ben szenvedő résztvevőknél.
- A daganatellenes aktivitás egyéb mutatóinak értékelése.
- A SAR442720 PK-jának értékelése adagrasibbal, és az adagrasib PK-jának értékelése SAR442720-al.
- 4. rész
- A SAR442720 készítmények pembrolizumabbal történő biztonságosságának és tolerálhatóságának értékelése
- A SAR442720 daganatellenes hatásának becslése pembrolizumabbal.
A tanulmány áttekintése
Állapot
Körülmények
Beavatkozás / kezelés
Részletes leírás
Ez a nyílt elnevezésű, 1. fázisú, többközpontú vizsgálat célja a SAR442720 biztonságosságának és maximális tolerálható dózisának (MTD) és ajánlott 2. fázisú dózisának (RP2D) értékelése pembrolizumabbal kombinálva az 1. részben szereplő szolid daganatos résztvevőknél.
A 2. részben az expanziós kohorszban (A kohorsz) felmérjük a SAR442720 pembrolizumabbal kombinált daganatellenes aktivitását és biztonságosságát az 1 literes áttétes tüdőrákban szenvedő résztvevőknél.
A 3. részben értékeljük a SAR442720 biztonságosságát, MTD-t, RP2D-t és daganatellenes aktivitását adagrazibbal kombinálva tüdőrákban és KRAS G12C mutációban szenvedő résztvevőknél.
A 4. részben értékelni fogjuk a készítmények (1. készítmény és 2. készítmény) és az élelmiszer hatását a SAR442720 PK-jára, ha pembrolizumabbal együtt adagolják. A résztvevők vizsgálati beavatkozásának várható időtartama a progresszió dátumától függően változhat; A vizsgálat átlagos várható időtartama résztvevőnként körülbelül 10 hónap az 1., 3. és 4. részben (legfeljebb 1 hónap a szűrésnél, medián 6 hónap a kezelésnél, és medián 3 hónap a hosszú távú követésnél). felfelé) és a 2. részben 16 hónapig (legfeljebb 1 hónap a szűrésnél, medián 12 hónap a kezelésnél és medián 3 hónap a hosszú távú követésnél).
Tanulmány típusa
Beiratkozás (Tényleges)
Fázis
- 2. fázis
- 1. fázis
Kapcsolatok és helyek
Tanulmányi helyek
-
-
-
Buenos Aires, Argentína, 1019
- Investigational Site Number : 0320001
-
Buenos Aires, Argentína, 1125
- Investigational Site Number : 0320002
-
Buenos Aires, Argentína, 1093
- Investigational Site Number : 0320004
-
-
Santa Fe
-
Rosario, Santa Fe, Argentína, 2000
- Investigational Site Number : 0320003
-
-
-
-
New South Wales
-
Sydney, New South Wales, Ausztrália, 2031
- Investigational Site Number : 0360002
-
-
Queensland
-
Woolloongabba, Queensland, Ausztrália, 4102
- Investigational Site Number : 0360001
-
-
Victoria
-
Melbourne, Victoria, Ausztrália, 3084
- Investigational Site Number : 0360003
-
-
-
-
La Araucanía
-
Temuco, La Araucanía, Chile, 4780000
- Investigational Site Number : 1520002
-
-
Reg Metropolitana De Santiago
-
Santiago, Reg Metropolitana De Santiago, Chile, 8420383
- Investigational Site Number : 1520001
-
-
Valparaíso
-
Viña Del Mar, Valparaíso, Chile, 2520598
- Investigational Site Number : 1520003
-
-
-
-
California
-
Orange, California, Egyesült Államok, 92868
- University of California Irvine Medical Center- Site Number : 8400002
-
-
Texas
-
Houston, Texas, Egyesült Államok, 77030
- The University of Texas MD Anderson Cancer Center- Site Number : 8400001
-
-
-
-
Chungcheongbuk-do
-
Cheongju-si, Chungcheongbuk-do, Koreai Köztársaság, 28644
- Investigational Site Number : 4100003
-
-
Gyeonggi-do
-
Seongnam-si, Gyeonggi-do, Koreai Köztársaság, 13496
- Investigational Site Number : 4100002
-
-
Seoul-teukbyeolsi
-
Seoul, Seoul-teukbyeolsi, Koreai Köztársaság, 03722
- Investigational Site Number : 4100001
-
-
-
-
-
Madrid, Spanyolország, 28040
- Investigational Site Number : 7240001
-
Madrid, Spanyolország, 28050
- Investigational Site Number : 7240002
-
Valencia, Spanyolország, 46010
- Investigational Site Number : 7240003
-
-
-
-
-
Tainan City, Tajvan, 704
- Investigational Site Number : 1580002
-
Taipei City, Tajvan, 100
- Investigational Site Number : 1580001
-
-
Részvételi kritériumok
Jogosultsági kritériumok
Tanulmányozható életkorok
Egészséges önkénteseket fogad
Leírás
Bevételi kritériumok:
- A résztvevőknek legalább 18 évesnek kell lenniük.
- Előrehaladott szolid daganatok szövettanilag igazolt diagnózisa.
- A résztvevőknek a következő molekuláris aberrációk közül egy vagy többel kell rendelkezniük (1. rész): KRAS mutációk és amplifikációk, BRAF Class 3 mutációk vagy NF1 LOF mutációk.
- A résztvevőknek a következő molekuláris aberrációkkal kell rendelkezniük (3A és 3B rész): - KRAS G12C mutáció.
- RECIST 1.1 kritériumonként legalább 1 mérhető betegség.
- Keleti Szövetkezeti Onkológiai Csoport (ECOG) teljesítményállapota 0-1.
- A fogamzóképes korú nőknek bele kell egyezniük a fogamzásgátlási útmutatások betartásába.
- Képes aláírt, tájékozott beleegyezést adni.
Kizárási kritériumok:
- A várható élettartam
- Elsődleges központi idegrendszeri (CNS) daganatok.
- Tünetekkel járó vagy közelgő vezetékkompresszió. Stabil központi idegrendszeri betegség megengedett.
- Az anamnézisben szereplő cerebrovascularis stroke vagy átmeneti ischaemiás roham az elmúlt 6 hónapban.
- Korábbi szilárd szerv vagy hematológiai átültetés.
- Előzményben vagy jelenlegi retina pigment epiteliális leválás (RPED), centrális savós retinopátia, retina vaszkuláris elzáródás (RVO), neovaszkuláris makula degeneráció.
- Bármilyen klinikailag jelentős szívbetegség.
- Aktív, ismert vagy gyanított autoimmun betegség.
- A kórtörténetben vagy jelenlegi intersticiális tüdőbetegség vagy tüdőgyulladás.
- Élő vírus elleni védőoltás kézhezvétele 28 napon belül, élő vírust nem tartalmazó vírusvakcina a tervezett kezelés megkezdését követő 7 napon belül. Élő vírust nem tartalmazó szezonális influenza elleni oltások megengedettek.
- Humán immunhiány vírus (HIV) által okozott ismert fertőzés, ismert nem kontrollált hepatitis B fertőzés, aktív tuberkulózis vagy súlyos fertőzés, amely parenterális antibiotikum kezelést igényel.
- Nem megfelelő hematológiai, máj- és vesefunkció.
- Ismert második rosszindulatú daganat.
- A gyomor-bélrendszer működésének károsodása.
- Bármilyen instabil vagy klinikailag jelentős egyidejű egészségügyi állapot, amely a vizsgáló véleménye szerint veszélyezteti a résztvevő biztonságát, befolyásolja várható túlélésüket a vizsgálatban való részvétel végéig, és/vagy befolyásolja a protokollnak való megfelelés képességét.
- Súlyos allergiás reakció a kórtörténetben a vizsgálati beavatkozás bármely összetevőjére.
A fenti információk nem tartalmaznak minden olyan megfontolást, amely releváns a páciens klinikai vizsgálatban való potenciális részvételével kapcsolatban.
Tanulási terv
Hogyan készül a tanulmány?
Tervezési részletek
- Elsődleges cél: Kezelés
- Kiosztás: Nem véletlenszerű
- Beavatkozó modell: Szekvenciális hozzárendelés
- Maszkolás: Nincs (Open Label)
Fegyverek és beavatkozások
Résztvevő csoport / kar |
Beavatkozás / kezelés |
|---|---|
|
Kísérleti: 1. rész- SAR442720 140 mg BIW + Pembrolizumab
A résztvevőket SAR442720 140 milligramm (mg) hetente kétszer (BIW) adták be az 1. és a 4. napon, valamint a 200 mg pembrolizumab, az intravénás (IV) infúzió révén 3 hetente (Q3W) a 21 napos ciklusban a betegség előrehaladásáig, az elfogadhatatlan káros események (AES) vagy a résztvevő vagy vagy a vizsgáló döntéseiben.
|
Gyógyszerforma: Steril liofilizált por feloldáshoz Az alkalmazás módja: Infúzió
Gyógyszerészeti forma: Változik az adminisztráció módja: változik
Más nevek:
|
|
Kísérleti: 1. rész- SAR442720 200 mg BIW + Pembrolizumab
A résztvevőket SAR442720 200 mg orálisan BIW-nek adták be az 1. és a 2. napon, valamint a Pembrolizumab 200 mg-os infúzióval, a Q3W-n keresztül 21 napos ciklusban, amíg a betegség progressziója, elfogadhatatlan AES vagy a résztvevő vagy a kutató döntése a kezelés leállításáról.
|
Gyógyszerforma: Steril liofilizált por feloldáshoz Az alkalmazás módja: Infúzió
Gyógyszerészeti forma: Változik az adminisztráció módja: változik
Más nevek:
|
|
Kísérleti: 2. rész - SAR442720 200 mg + pembrolizumab - kohort A1 (PDL1 TPS> = 50%)
Participants with programmed death-ligand 1 (PD-L1) tumor proportion score (TPS)>=50% non-small cell lung cancer (NSCLC) were administered SAR442720 200 mg orally BIW on Days 1 and 2 in 21-day cycles along with an IV infusion of pembrolizumab 200 mg on Q3W (21 days cycle) or 400 mg once in every 6 weeks (Q6W) (42 days cycle) until A betegség progressziója, az elfogadhatatlan AE -k, a hozzájárulás visszavonása, vagy a résztvevő vagy a kutató döntése a kezelés leállításáról.
|
Gyógyszerforma: Steril liofilizált por feloldáshoz Az alkalmazás módja: Infúzió
Gyógyszerészeti forma: Változik az adminisztráció módja: változik
Más nevek:
|
|
Kísérleti: 2. rész - SAR442720 200 mg + pembrolizumab - kohort A2 (PDL1 TPS 1% - 49%)
A PDL1 TPS -sel rendelkező résztvevőket 1% - 49% NSCLC -vel adták be SAR442720 200 mg orálisan BIW, az 1. és 2. napon a 21 napos ciklusban, valamint a pembrolizumab IV -infúziója 200 mg a Q3W (21 napos ciklus) vagy 400 mg Q6W (42 napos ciklus) megállításaig, az elfogadhatatlan Aes -t vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket, vagy a résztvevőket, vagy kezelés.
|
Gyógyszerforma: Steril liofilizált por feloldáshoz Az alkalmazás módja: Infúzió
Gyógyszerészeti forma: Változik az adminisztráció módja: változik
Más nevek:
|
|
Kísérleti: 3A-SAR442720 100 mg BIW + Adagrasib
A résztvevőket az 1. és a 2. napon a SAR442720 100 mg szájon át, az Adagrasib 400 mg szájon át naponta kétszer (ajánlat) adták be a 21 napos ciklusban, amíg a betegség progressziója, az elfogadhatatlan AES, a hozzájárulás visszavonása vagy a résztvevő vagy a vizsgáló döntése a kezelés leállításáról.
|
Gyógyszerforma: Steril tabletta Alkalmazási mód: Orális
Gyógyszerészeti forma: Változik az adminisztráció módja: változik
Más nevek:
|
|
Kísérleti: 4. rész- SAR442720 200 mg + pembrolizumab
A résztvevőket a SAR442720 200 mg orálisan BIW-nek adták be az 1. és a 2. napon a 21 napos ciklusban (tablettaként az első ciklusban és a 2. ciklus kapszulájaként), valamint a Pembrolizumab 200 mg Q3W (21 napos ciklus) vagy 400 mg Q6W (42 napos ciklus) IV-es infúziójával, a kezelés megállításaig, vagy a részvételi döntés megállításaig.
|
Gyógyszerforma: Steril liofilizált por feloldáshoz Az alkalmazás módja: Infúzió
Gyógyszerészeti forma: Változik az adminisztráció módja: változik
Más nevek:
|
Mit mér a tanulmány?
Elsődleges eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
1. rész: A kezelés-elősegítő nemkívánatos eseményekkel (TEAES) és a kezelés által okozott súlyos káros események (Tesaes) száma száma
Időkeret: Az IMP első adagjától az utolsó adag után 30 napig; Körülbelül 27 hét
|
AE: A résztvevői vagy klinikai vizsgálat résztvevőiben a nem kedvezőtlen orvosi előfordulás, amely időben kapcsolódik az IMP használatához, függetlenül attól, hogy az IMP -hez kapcsolódik -e vagy sem.
Teák: AE-k, amelyek a kezelés-elősegítő időszak alatt kialakultak vagy súlyosbodtak vagy súlyosbodtak, az IMP első adagolásától kezdve (az 1. napon) az IMP + 30 nap utolsó adagolásáig határoztak meg.
SAE: Bármely, nem kedvező orvosi előfordulás, amely bármely adagnál: halálhoz vezetett, életveszélyes volt, igényelt fekvőbeteg-kórházi ápolást vagy a meglévő kórházi ápolás meghosszabbítását, amely tartós vagy jelentős fogyatékosságot/alkalmazást eredményezett, veleszületett rendellenesség/születési rendellenesség volt, vagy orvosi szempontból fontos esemény volt.
|
Az IMP első adagjától az utolsó adag után 30 napig; Körülbelül 27 hét
|
|
1. és 3A. Rész: A kezeléssel kapcsolatos dózis korlátozó toxicitásokkal (DLT) számú résztvevők száma
Időkeret: 1. ciklus (21 nap)
|
A potenciális DLT -ket úgy definiálták, mint a kezelés első ciklusában bekövetkezett AE -ket, amelyeket a vizsgáló az IMP -hez kapcsolódik, kivéve, ha a betegség progressziója vagy az IMP -hez való nyilvánvalóan nem kapcsolódó oka: (G)> = 4 AES, G3 neutropenia> 7 napig tartó vagy febriai neutropenia; G3 thrombocytopenia klinikailag szignifikáns vérzéssel; bármilyen g> = 3 immunfüggő AE; G3 nem hematológiai AES; G3 aszpartát transzamináz, alanin -transzamináz és/vagy teljes bilirubin emelkedés, amely 5 napig fennmarad; lehetséges HY törvényi eset; G3 QT intervallum, amelyet a Fridericia képlet meghosszabbításával javítottak; retina véna elzáródása Bármely fok; Az IMP -hez kapcsolódó toxicitás, ami a SAR442720 50% -os dózis intenzitásához vezet, és/vagy késlelteti a pembrolizumab C2 adagolásának megindítását> 15 napig, a kiindulási vagy g <= 1 AE -re történő visszanyerés hiányában.
A potenciális DLT -t a szponzor és a nyomozók felülvizsgálták, hogy megerősítsék őket DLT -ként.
|
1. ciklus (21 nap)
|
|
2. rész: Az objektív válaszadási rátával (ORR) rendelkező résztvevők százalékos aránya
Időkeret: A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
Az ORR -t úgy definiálták, mint azoknak a résztvevőknek a százalékos arányát, akiknek megerősített teljes válasz (CR) vagy részleges válasz (PR) volt meghatározva a vizsgálónkénti válaszértékelési kritériumok alapján a szilárd daganatokban (Recist) 1.1 -es verzió: CR: Az összes célkárosodás eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyben 10 milliméterre (mm) vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
A konfidencia-intervallumot (CI) Clopper-Pearson módszerrel becsültük meg.
|
A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
|
3A. Rész: A kezelés-kiemelt mellékhatásokkal és a kezelés által okozott súlyos káros eseményekkel rendelkező résztvevők száma
Időkeret: Az IMP első adagjától az utolsó adag után 30 napig; Körülbelül 7 hét
|
AE: A résztvevői vagy klinikai vizsgálat résztvevőiben a nem kedvezőtlen orvosi előfordulás, amely időben kapcsolódik az IMP használatához, függetlenül attól, hogy az IMP -hez kapcsolódik -e vagy sem.
Teák: AE-k, amelyek a kezelés-elősegítő időszak alatt kialakultak vagy súlyosbodtak vagy súlyosbodtak, az IMP első adagolásától kezdve (az 1. napon) az IMP + 30 nap utolsó adagolásáig határoztak meg.
SAE: Bármely, nem kedvező orvosi előfordulás, amely bármely adagnál: halálhoz vezetett, életveszélyes volt, igényelt fekvőbeteg-kórházi ápolást vagy a meglévő kórházi ápolás meghosszabbítását, amely tartós vagy jelentős fogyatékosságot/alkalmazást eredményezett, veleszületett rendellenesség/születési rendellenesség volt, vagy orvosi szempontból fontos esemény volt.
|
Az IMP első adagjától az utolsó adag után 30 napig; Körülbelül 7 hét
|
|
4. rész: A SAR442720 plazmakoncentrációja a pembrolizumab -val kombinálva
Időkeret: Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 8, 24 órával a C1 D1, C1 D15, C2 D1-en; Előadási pre-dózis a C1 D8 és C6 D1-en; A kezelés vége (45. hét)
|
A plazmamintákat a farmakokinetikai (PK) elemzés meghatározott időpontjain gyűjtöttük.
|
Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 8, 24 órával a C1 D1, C1 D15, C2 D1-en; Előadási pre-dózis a C1 D8 és C6 D1-en; A kezelés vége (45. hét)
|
|
4. rész: A görbe alatti terület nullától az utolsó koncentráció -időpontig (AUCLAST) SAR442720 tabletták és kapszulák esetén
Időkeret: Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 8, 24 óra C1 D1, C1 D15 és C2D1-en
|
A plazmamintákat meghatározott időpontokban gyűjtöttük, hogy meghatározzuk az AUCLAST -t az élelmiszer és a készítmény hatásainak értékelésére a SAR442720 tabletta PK -jára.
Ezt nem rekeszes elemzés (NCA) módszerrel számítottuk ki.
|
Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 8, 24 óra C1 D1, C1 D15 és C2D1-en
|
|
4. rész: A SAR442720 tabletták és kapszulák maximális megfigyelt plazmakoncentrációja (CMAX)
Időkeret: Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 8, 24 óra C1 D1, C1 D15 és C2 D1-en
|
A plazmamintákat meghatározott időpontokban gyűjtöttük, hogy meghatározzuk a CMAX -et az élelmiszer és a készítmény hatásainak értékelésére a SAR442720 tabletta PK -jára.
Ezt NCA módszerrel számítottuk.
|
Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 8, 24 óra C1 D1, C1 D15 és C2 D1-en
|
|
4. rész: A SAR442720 tabletták és kapszulák maximális plazmakoncentrációjának (TMAX) elérésének ideje
Időkeret: Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 8, 24 óra C1 D1, C1 D15 és C2 D1-en
|
A plazmamintákat meghatározott időpontokban gyűjtöttük, hogy meghatározzuk a TMAX -et az élelmiszer és a készítmény hatásainak értékelésére a SAR442720 táblagép PK -jára.
Ezt NCA módszerrel számítottuk.
|
Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 8, 24 óra C1 D1, C1 D15 és C2 D1-en
|
Másodlagos eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
1. rész: A SAR442720 plazmakoncentrációja
Időkeret: Pre-dózis, 2, 8, órák után a C1 D1 és C2D1-en; pre dózisú C1D8, C1D15 és C6D1; 2 óra C2D2; és a kezelés vége (22. hét)
|
A plazmamintákat meghatározott időpontokban gyűjtöttük a SAR442720 PK koncentrációk értékelésére.
|
Pre-dózis, 2, 8, órák után a C1 D1 és C2D1-en; pre dózisú C1D8, C1D15 és C6D1; 2 óra C2D2; és a kezelés vége (22. hét)
|
|
2. rész: A SAR442720 plazmakoncentrációja
Időkeret: Pre dózis és 2 óra a dózis utáni C1D1 és C2D1; Pre-dózis a C1D8, C1D15, C6D1; és a kezelés vége (104. hét)
|
A plazmamintákat meghatározott időpontokban gyűjtöttük a SAR442720 PK koncentrációk értékelésére.
|
Pre dózis és 2 óra a dózis utáni C1D1 és C2D1; Pre-dózis a C1D8, C1D15, C6D1; és a kezelés vége (104. hét)
|
|
1. és 2. rész: A pembrolizumab szérumkoncentrációja
Időkeret: Pre-dózis és utáni dózisú C1D1; Pre-dózis a C2D1-en és a C6D1-en
|
A szérummintákat meghatározott időpontokban gyűjtöttük a pembrolizumab PK koncentrációk értékelésére.
|
Pre-dózis és utáni dózisú C1D1; Pre-dózis a C2D1-en és a C6D1-en
|
|
1. és 4. rész: Az objektív válaszadási arányú résztvevők százalékos aránya
Időkeret: A C3 D1 -en (± 7 nap) és a 2 ciklusonként C7 D1 -ig (± 7 nap) végzett daganatok értékelése, majd ezt követően 3 ciklusonként, körülbelül 23,7 hét (1. rész), 46 hét (4. rész)
|
Az ORR -t úgy definiálták, mint azoknak a résztvevőknek a százalékos arányát, akiknek megerősített CR -je vagy PR -je volt a nyomozó által a Recist Per 1.1 -es verziója CR: Az összes célt lézió eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyen 10 mm -re csökkent, vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
A CI-t Clopper-Pearson módszerrel becsültük meg.
|
A C3 D1 -en (± 7 nap) és a 2 ciklusonként C7 D1 -ig (± 7 nap) végzett daganatok értékelése, majd ezt követően 3 ciklusonként, körülbelül 23,7 hét (1. rész), 46 hét (4. rész)
|
|
1. rész: A válasz időtartama (DOR)
Időkeret: A C3 D1 -en (± 7 nap) és a 2 ciklusonként C7 D1 (± 7 nap), majd 3 ciklusonként, körülbelül 23,7 hétenként elvégzett daganatok értékelései, majd 3 ciklusonként, majd 3 ciklusonként.
|
A DOR -t a Recist 1.1 -es verziója szerint a CR vagy PR első dokumentációjától a végleges betegség progressziójának (PD) vagy halálának első dokumentációjáig, bármely ok miatt, az első dokumentációnak a korábbi dokumentációjáig határozták meg, attól függően, hogy melyik fordul elő először.
CR: Az összes célkárosodás eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyen 10 mm -re csökkent, vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
PD: Legalább 20% -os növekedés a célkárosodások átmérőjének összegének, figyelembe véve a vizsgálat legkisebb összegét, és az összegnek legalább 5 mm -es abszolút növekedést kell mutatnia.
A DOR-t a Kaplan-Meier módszerrel becsülték meg.
|
A C3 D1 -en (± 7 nap) és a 2 ciklusonként C7 D1 (± 7 nap), majd 3 ciklusonként, körülbelül 23,7 hétenként elvégzett daganatok értékelései, majd 3 ciklusonként, majd 3 ciklusonként.
|
|
2. rész: A válasz időtartama
Időkeret: A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
A DOR -t a Recist 1.1 -es verziójának megfelelően úgy határozták meg, hogy a CR vagy PR első dokumentációjától a végleges PD vagy halál első dokumentációjáig, bármely ok miatt, attól függően, hogy mi történik először.
CR: Az összes célkárosodás eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyen 10 mm -re csökkent, vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
PD: Legalább 20% -os növekedés a célkárosodások átmérőjének összegének, figyelembe véve a vizsgálat legkisebb összegét, és az összegnek azt is bizonyítani kell, hogy legalább 5 mm -es abszolút növekedést kell mutatni.
A DOR-t a Kaplan-Meier módszerrel becsülték meg.
|
A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
|
2. rész: A kezelés-kiemelt mellékhatásokkal és a kezelés-kiemelt súlyos káros eseményekkel rendelkező résztvevők száma
Időkeret: Az IMP első adagjától az utolsó adag után 30 napig; Körülbelül 111 hét
|
AE: A résztvevői vagy klinikai vizsgálat résztvevőiben a nem kedvezőtlen orvosi előfordulás, amely időben kapcsolódik az IMP használatához, függetlenül attól, hogy az IMP -hez kapcsolódik -e vagy sem.
Teák: AE-k, amelyek a kezelés-elősegítő időszak alatt kialakultak vagy súlyosbodtak vagy súlyosbodtak, az IMP első adagolásától kezdve (az 1. napon) az IMP + 30 nap utolsó adagolásáig határoztak meg.
SAE: Bármely, nem kedvező orvosi előfordulás, amely bármely adagnál: halálhoz vezetett, életveszélyes volt, igényelt fekvőbeteg-kórházi ápolást vagy a meglévő kórházi ápolás meghosszabbítását, amely tartós vagy jelentős fogyatékosságot/alkalmazást eredményezett, veleszületett rendellenesség/születési rendellenesség volt, vagy orvosi szempontból fontos esemény volt.
|
Az IMP első adagjától az utolsó adag után 30 napig; Körülbelül 111 hét
|
|
4. rész: A kezelés-kiemelt mellékhatásokkal rendelkező résztvevők száma és a kezelés-kiemelt súlyos káros események
Időkeret: Az IMP első adagjától az utolsó adag után 30 napig; Körülbelül 50 hét
|
AE: A résztvevői vagy klinikai vizsgálat résztvevőiben a nem kedvezőtlen orvosi előfordulás, amely időben kapcsolódik az IMP használatához, függetlenül attól, hogy az IMP -hez kapcsolódik -e vagy sem.
Teák: AE-k, amelyek a kezelés-elősegítő időszak alatt kialakultak vagy súlyosbodtak vagy súlyosbodtak, az IMP első adagolásától kezdve (az 1. napon) az IMP + 30 nap utolsó adagolásáig határoztak meg.
SAE: Bármely, nem kedvező orvosi előfordulás, amely bármely adagnál: halálhoz vezetett, életveszélyes volt, igényelt fekvőbeteg-kórházi ápolást vagy a meglévő kórházi ápolás meghosszabbítását, amely tartós vagy jelentős fogyatékosságot/alkalmazást eredményezett, veleszületett rendellenesség/születési rendellenesség volt, vagy orvosi szempontból fontos esemény volt.
|
Az IMP első adagjától az utolsó adag után 30 napig; Körülbelül 50 hét
|
|
2. rész: A válasz idő (TTR)
Időkeret: A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
A TTR -t úgy határozták meg, hogy az első IMP -dózis beadásától az első dokumentált PR vagy CR bizonyítékokig az 1.1 -es verziónként meghatározott PR vagy CR első dokumentált bizonyítékainak időintervalluma volt.
CR: Az összes célkárosodás eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyen 10 mm -re csökkent, vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
A TTR-t a Kaplan-Meier módszerrel becsültük meg.
|
A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
|
2. rész: A klinikai előnyök arányával rendelkező résztvevők százalékos aránya
Időkeret: A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
A klinikai haszon arányát úgy definiálták, mint a résztvevők százalékos arányát, ahol bármikor megerősített CR vagy PR vagy stabil betegség (SD) van legalább 6 hónapos, amelyet a Vizsgáló 1 1.1 -es verziója alapján határoz meg.
CR: Az összes célkárosodás eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyen 10 mm -re csökkent, vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
SD: Sem elegendő zsugorodás a PR -re való jogosultsághoz, sem a PD -re való jogosuláshoz, és a tanulmány során a legkisebb összeg átmérőjének referenciaként tekintik.
A CI-t Clopper-Pearson módszerrel becsültük meg.
|
A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
|
2. rész: A betegségek ellenőrzési arányával rendelkező résztvevők százalékos aránya
Időkeret: A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
A betegség -ellenőrzési arányt meghatározták a megerősített CR vagy PR vagy SD -vel rendelkező résztvevők százalékos aránya, amelyet a vizsgáló az 1.1 -es verziónként határozott meg.
CR: Az összes célkárosodás eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyen 10 mm -re csökkent, vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
SD: Sem elegendő zsugorodás a PR -re való jogosultsághoz, sem a PD -re való jogosuláshoz, és a tanulmány során a legkisebb összeg átmérőjének referenciaként tekintik.
A CI-t Clopper-Pearson módszerrel becsültük meg.
|
A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
|
2. rész: Progressziómentes túlélés (PFS)
Időkeret: A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
A PFS -t úgy határozták meg, hogy az első IMP -adminisztráció napjától az első dokumentált PD dátumig, amelyet a vizsgáló az 1.1 -es verziónként határozott meg, vagy bármilyen ok miatt halál, attól függően, hogy melyik fordul elő.
PD: Legalább 20% -os növekedés a célkárosodások átmérőjének összegének, figyelembe véve a vizsgálat legkisebb összegét, és az összegnek legalább 5 mm -es abszolút növekedést kell mutatnia.
A PFS-t a Kaplan-Meier módszerrel becsülték meg.
|
A daganatértékelések 9 hetente (56 ± 7 nap) végezték el az első IMP időpontját a kezelés végéig, körülbelül 107 hétig
|
|
3A. Rész: A SAR442720 plazmakoncentrációja
Időkeret: Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 6, 24 órával a dózis utáni C1D1; pre dózisú C1D8; Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 6 a dózis utáni C1D15 és a kezelés vége (3. hét)
|
A plazmamintákat meghatározott időpontokban gyűjtöttük a SAR442720 PK koncentrációk értékelésére.
Ezt NCA módszerrel számítottuk.
|
Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 6, 24 órával a dózis utáni C1D1; pre dózisú C1D8; Pre-dózis, 0,5, 1, 2, 4, 6 a dózis utáni C1D15 és a kezelés vége (3. hét)
|
|
3A. Rész: Az adagrasib plazmakoncentrációja
Időkeret: Pre-dózis, 1, 2, 4, 6, 8 utáni C1D1 és C1D15; A dózis előtti C1D8
|
A plazmamintákat meghatározott időpontokban gyűjtöttük az adagrasib PK koncentrációk értékeléséhez.
Ezt NCA módszerrel számítottuk.
|
Pre-dózis, 1, 2, 4, 6, 8 utáni C1D1 és C1D15; A dózis előtti C1D8
|
|
3A. Rész: Az objektív válaszadási arányú résztvevők százalékos aránya
Időkeret: A daganatértékelések a kezelés végéig végezték el, kb. 3 hétig
|
Az ORR -t úgy definiálták, mint azoknak a résztvevőknek a százalékos arányát, akiknek megerősített CR -je vagy PR -je volt a nyomozó által a Recist Per 1.1 -es verziója CR: Az összes célt lézió eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyen 10 mm -re csökkent, vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
A CI-t Clopper-Pearson módszerrel becsültük meg.
|
A daganatértékelések a kezelés végéig végezték el, kb. 3 hétig
|
|
3A. Rész: A válasz időtartama
Időkeret: A daganatértékelések a kezelés végéig végezték el, kb. 3 hétig
|
A DOR -t a Recist 1.1 -es verziójának megfelelően úgy határozták meg, hogy a CR vagy PR első dokumentációjától a végleges PD vagy halál első dokumentációjáig, bármely ok miatt, attól függően, hogy mi történik először.
CR: Az összes célkárosodás eltűnése.
Bármely patológiás nyirokcsomó (akár a cél, akár a nem célpont) rövid tengelyen 10 mm -re csökkent, vagy az összes nem célzott lézió eltűnése és a tumor marker szint normalizálása.
Az összes nyirokcsomó mérete nem patológiás volt (<10 mm rövid tengely).
PR: Legalább 30% -os csökkenés a cél sérülések átmérőjének összegében, figyelembe véve az átmérő alapösszegét.
PD: Legalább 20% -os növekedés a célkárosodások átmérőjének összegének, figyelembe véve a vizsgálat legkisebb összegét, és az összegnek legalább 5 mm -es abszolút növekedést kell mutatnia.
A DOR-t a Kaplan-Meier módszerrel becsülték meg.
|
A daganatértékelések a kezelés végéig végezték el, kb. 3 hétig
|
Együttműködők és nyomozók
Szponzor
Nyomozók
- Tanulmányi igazgató: Clinical Sciences & Operations, Sanofi
Publikációk és hasznos linkek
Hasznos linkek
Tanulmányi rekorddátumok
Tanulmány főbb dátumok
Tanulmány kezdete (Tényleges)
Elsődleges befejezés (Tényleges)
A tanulmány befejezése (Tényleges)
Tanulmányi regisztráció dátumai
Először benyújtva
Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Első közzététel (Tényleges)
Tanulmányi rekordok frissítései
Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)
Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Utolsó ellenőrzés
Több információ
A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések
További vonatkozó MeSH feltételek
Egyéb vizsgálati azonosító számok
- TCD16210 (Egyéb azonosító: Sanofi Identifier)
- U1111-1244-2555 (Registry Identifier: ICTRP)
- 2020-000436-22 (EudraCT szám)
Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)
Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?
IPD terv leírása
Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok
Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz
Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz
Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .